Bus Side new

טיפ #1 למתחתנים – למה לשים לב כשבוחרים הסעה לחתונה

במשך השנים למדתי שרוב המתחתנים שפונים אלי לא יודעים, מטבע הדברים, היכן לשים את הדגש בבחירת ההסעה ביום החשוב שלהם. כדי לשמור עליכם מ"הפתעות" בערב החשוב שלכם, החלטתי לתת לכם את הטיפים החשובים ביותר טרם בואכם לבחור הסעה לחתונה. צריך לזכור שאם מדברים על כללים, אז כמובן גם מדברים בהכללות, ותמיד יש גם יוצאים מן הכלל:

1. אצל מי כדאי לי להזמין הסעה ?

שתי האפשרויות הן הזמנה מחברת אוטובוסים או ממסיע פרטי. מרבית החברות והמסיעים הם אנשים רציניים וטובים, אבל בשוליים כדאי להזהר – ישנן גם חברות קיקיוניות וחאפרים… 

א. אופציית חברות האוטובוסים:

חברות האוטובוסים שמפעילות צי רכבים יכולות לשלוח במקרה הטוב נהג שכיר שלהם, או לחלופין להעביר את ההסעה לחברה אחרת או לקבלן משנה שלהם, הכל על פי שיקולי תפעול וכדאיות שלהם. 

נהג שכיר, מה שמעניין אותו זה להגיע הביתה כמה שיותר מוקדם ובשלום. מוכרים הסיפורים של נהגים מלחיצים ("אמרו לי שהנסיעה עד 01:00"… "לפי החוק אסור לי לנהוג יותר מ-12 שעות והתחלתי בצהריים"…), וגם אין לו מוטיבציה לפזר בתחנות בחזור – אפילו מוטיבציה שלילית: אם יעשה סיבוב מיותר בעל הבית עשוי לבוא אליו בטענות.
אם ההסעה שלכם תועבר לקבלן משנה או חברה אחרת – במקרה כזה החברה ממנה הזמנתם תחפש מי מוכן לבצע עבורם את ההסעה במחיר הכי זול, כדי שיישאר להם כמה שקלים לעצמם, ואתם כבר לקוח "יד שניה" אצל מי שיבצע בפועל את ההסעה – כל טענה שתהיה לכם תהיה כנגד החברה איתה סגרתם, והמוניטין שלה לא נמצא בהכרח בראש מעייניו של המסיע בפועל. יחד עם זאת,  כמו במפעל הפיס, לפעמים אפשר ליפול על מישהו טוב…  בקיצור, נסו לסכם מראש כל פרט ופרט. 

ב. אופציית המסיע הפרטי:

הזמנה אצל מסיע פרטי מקנה קשר אישי יותר למי שמבצע בפועל את ההסעה. בדרך כלל מדובר באנשים  שצברו כבר ניסיון רב בהסעות, ששמם הטוב והמוניטין חשוב להם ויש להם אינטרס ברור לתת שירות שיוביל אותם בהמשך ללקוחות נוספים. מסיעים כאלו גם מתמחים בהסעות לאירועים, תחום עם מאפיינים מיוחדים. זהו מעין "מסיע בוטיק" שיכול להתאים את עצמו בקלות רבה לצרכי הלקוח הספציפיים, ואכן הרוב המוחלט של הזוגות מעדיפים את האופציה האישית של מסיע פרטי. יחד עם זאת, צריך להודות שבשוק ישנם גם ה"חאפרים" (גם כמסיעים פרטיים וגם חברות הסעה קיקיוניות) שרמת השירות שלהם נחותה ועשויה להתבטא באיחורים, רמת אוטובוס נמוכה, הופעה מרושלת או יחס לא מכובד. לפעמים הם יהיו מוכנים לנסוע בזול יותר (ובצדק, פחות רוצים לנסוע איתם), אבל חיסכון של מאה שקלים לכאן או לשם בכל הפרוייקט של החתונה לא בהכרח משתלם. לפעמים טעמו המר של שירות גרוע נשאר הרבה אחרי שטעמו המתוק של המחיר מתפוגג… לכן חשוב שתמשיכו לקרוא ותשימו לב לאמור בסעיפים הבאים!!!

 

2. המלצות, המלצות, המלצות

נסו לברור את אלו שנראות אמיתות. נסו לנצל את "חכמת ההמונים". המלצות מחברים טעונות בדיקה – בד"כ הן מגיעות על סמך המקרה הפרטי שלהם. יכולה למשל להיות חוויה טובה למישהו שהזמין מחברת הסעות וזכה למישהו טוב. זה לא בטוח שיעבוד עוד פעם… עדיף ללכת על מי שיש עליו המלצות רבות וממקורות שונים.  המלצות כאלו תוכלו למצוא בקבוצות המתחתנים כמו "כלות אורבניות" למשל, או באתרי מתחתנים כמו MitForMit, MyDay וכד'. זכרו שבניגוד לקבוצות הפייסבוק, האתרים הם גם עסק מסחרי, וספקים יכולים לקבל באמצעותם קידום בתשלום ואף הסתרת חוות דעת שליליות… (אני סרבתי לאופציה..).

 

3. מי יהיה הנהג שלכם בהסעה?

התקשרתם למישהו שהוא למשל כמוני – בעל בית בעצמו, עם המלצות – זיכרו לבדוק ולוודא איתו שהוא מגיע בעצמו ולא שולח מישהו אחר. אחרי הכל קיבלתם המלצות עליו, ולא על מישהו אחר שהוא עשוי לשלוח (אלא אם הוא אומר לכם מראש מי יגיע ומספק את כל הפרטים). מעטים הם האנשים שעובדים כמוני – לוקחים חתונה אחת ביום, וברגע שמישהו שיריין אותם והם תפוסים, נותנים בכיף טלפון של מישהו אחר שהוא סבבה מתוך היכרותם האישית.  הרוב יקחו כמה הזמנות הסעה לחתונות מזוגות שונים שיתקשרו אליהם, גם במקרה שהם כבר תפוסים באותו יום, ואז יחליטו לאן הכי כיף להם לנסוע ואת השאר יעבירו לחברים (בדרך אולי יגזרו איזה קופון..). אמנם במקרה כזה הם ישלחו בד"כ מישהו שהם יודעים שהוא בסדר, אבל לכו תדעו…

 

4. לא לסגור עם מי שמבקש מקדמה!!!

שוב פעם:
לא לסגור עם מי שמבקש מקדמה!!!

זו תמיד תהיה חברה או אחד שמראש לא מתכוון להגיע בעצמו. המקדמה תישאר עבורו, ושאר הכסף יגידו לכם למסור לנהג באירוע – זה הסכום שהוא, הנהג המבצע, יקבל עבור ההסעה, וכבר אמרנו לגבי מי שנוסע בזול: או שיש סיבה שאנשים לא רוצים לנסוע איתו, ולכן יסכים לנסוע בזול, ו/או שבדיעבד ירגיש מנוצל (לא בגללכם – בגלל מי "שגוזר עליו קופון" ומשלם לו בזול)  וייתן לכם יחס בהתאם!!

שילמתם מקדמה? אתם קצת תלויים במסיע. אם תרצו לבצע שינוי כלשהו (סוג רכב, שעות, תחנה נוספת..) תצטרכו להתפשר על דרישות המסיע בכל מקרה כזה, שכן בכל מקרה של אי הסכמה וביטול תחוייבו בדמי ביטול בגובה המקדמה. ככלל, לא נהוג לגבות מקדמה עבור הסעות, ודמי ביטול יחולו בד"כ רק במקרה של ביטול ברגע האחרון או במקרה של ביטול רכב לאחר שכבר התייצב בנקודת האיסוף ובוטל שם (למשל במקרה שהוזמן רכב נוסף ובסוף לא היה בו צורך). 

 

5. הסעות מאזורים שונים?

יש לכם צורך בהסעות לאירוע שלכם מכמה אזורים שונים? עדיף להזמין מספקים שונים, כל אחד  מאותו אזור ממנו תצא ההסעה. כל מי שאומר לכם (חברה או מסיע פרטי) שהוא יכול לספק רכבים מכל מקום בארץ אומר את האמת, אבל לא את כל האמת – כל הסעה שאינה מאזור מיקומו הפיזי הוא יעביר למסיע אחר שממוקם שם ושאינו בשליטתכם, ו"יגזור עליכם קופון" על הדרך. אישית אני מעדיף לא להיכנס באמצע ולהרוויח על מישהו אחר, לכן אני שמח להמליץ במידת האפשר על מסיעים אחרים שאני מכיר כאמינים וטובים מכל מיני אזורים, ולתת לכם את האפשרות להיות איתם בקשר ישיר. קל, פשוט ואפקטיבי. כאמור, גם אם תרצו לרכז הכל דרך ספק אחד זו עדיין בהחלט אפשרות שתיתן פתרון טוב. 

 

אם יש לכם עוד שאלות על מה לשים לב בהזמנת הסעה, או רצון להתייעץ לגבי ספק ההסעות שלכם, הרגישו חופשיים לפנות אלי בכל שאלה ו/או בקשה מיוחדת.

המידע עזר לך? מוזמן/ת לשתף

Facebook
WhatsApp
Email
גלילה למעלה