שאלות נפוצות

לא! מעולם לא ביקשתי ולעולם לא אבקש מקדמה. הסבר מפורט למה אני נוהג כך, ולמה חלילה לכם מלשלם מקדמה להסעה תוכלו לקבל בטיפ #1 בבלוג שלי – "מידע חשוב למתחתנים".

לא ולא! ניתן לבטל הסעה ללא דמי ביטול עד 5 שעות לפני מועד ההסעה, ואם הרכב התייצב להסעה בשעה היעודה בנקודת האיסוף ושוחרר שם, יחולו דמי ביטול חלקיים, מאחר ובוצעה כבר נסיעה במיוחד לנקודת האיסוף, וכבר לא ניתן למצוא לו עבודה חליפית.

לא. אני מת"א, לכן נסיעות שאינן יוצאות מאיזור ת"א אינן רלוונטיות מבחינתי, ומת"א אני נוסע לכל הארץ. יחד עם זאת אוכל בשמחה להפנות אתכם למסיעים מומלצים כמעט מכל  איזור בארץ. כל מי שמספר לכם שהוא מבצע נסיעות מכל מקום בארץ לא מספר את כל האמת. תוכלו להבין למה, אם תקראו את טיפ #1.

ראיתם אוטובוס ללא מזגן ב-30 השנים האחרונות? אני לא! ובכל זאת – אני נשאל את השאלה הזאת לא מעט… למען הסר ספק – האוטובוס שלי ברמה תיירותית מפוארת, מצוייד במערכת מולטימדיה, שקעי יו.אס.בי. לנוסעים, ויי-פיי ותאורת קריאה. אה, ולא שכחו גם להתקין בו מזגן קריר ומפנק לימי הקיץ הלוהטים עלינו לטובה…

לא. אין דבר שיכול לעצבן אותי יותר מסיפורי הזוועה על נהגים שהפסיקו את החתונה בשיאה. אני מחכה בסבלנות אין קץ לסיום האירוע על פי החלטתכם. יחד עם זאת, יש כמובן משמעות לשעות עבודה של בנאדם, וייתכן ויחול חיוב נוסף בשעות לא סטנדרטיות.

כן, אפשר לאסוף ביותר מנקודה אחת בהלוך. איסוף "על הדרך" שאינו דורש סטייה מהמסלול הישיר  יהיה ללא חיוב נוסף. יחד עם זאת איסופים בהלוך הם פתח לבעיות ואיחורים, לכן רצוי לצמצם אותם ככל האפשר, ובוודאי שלא לפצל איסוף בתוך ת"א.

אין לי מושג. את זה יקבעו החבר'ה כשאברר איתם לפני היציאה חזרה איפה ירצו שאפזר אותם באיזור ת"א. אשתדל לשמח ולקרב את כולם לבתים ככל האפשר בגבול ההיגיון.

שאלה מצוינת – קלעתם בול. אפשר לומר שתמיד ניתן להשיג הסעה כלשהי. גם אותי אפשר לעיתים למצוא פנוי בהתראה קצרה יחסית, אבל מאחר ואני לוקח אך ורק חתונה אחת ביום – כי אני בא בעצמי ואף פעם לא שולח מישהו אחר – במקרים רבים אני תפוס חודשים מראש… בקיצור, עדיף שתתקשרו כמה שיותר מוקדם, ברגע שתדעו שאתם צריכים הסעה. זה מעלה את הסיכוי להצליח לשריין אותי. לצערי אני נאלץ לסרב ברוב המקרים בגלל שתפסו אותי כבר קודם.

זו השאלה שמסגירה את חוסר התמצאותכם בנושא ההסעות. ברור שיש! וגם כל רישיון ואישור נדרש אחר מטעם הרשויות. ככלל אין כמעט סיכוי שתגיעו למישהו שמפעיל אוטובוס ושאינו נמצא תחת פיקוח קצין בטיחות בתעבורה או אינו מצוייד בכל הרישיונות הנחוצים – רישיון נהיגה, ביטוח, רישיון הסעה ציבורית ממשרד התחבורה וכו', שהרי אף אחד לא יסתכן בהפעלה לא חוקית של הסעות. גם לנהג המונית הכי "חאפר" יש רישיון נהיגה, רישיון מונית לרכב וביטוח – זה לא מעיד בשום צורה על איכות ההסעה שתקבלו. גם בהסעה לחתונתכם חשוב שתתרחקו מ"חאפרים" כמו מאש. איך לזהות את ה"חאפר"? נסו למצוא את התשובה בטיפ #1, או שתשאלו אותי. אחת ממנורות האזהרה היא מחיר שהוא זול משמעותית מהמקובל בשוק.

כן.

אפשר גם לא… רגע, איזה תשובה אתם מחפשים? 🙂

נשבע לכם – אורגינל, זה הכל הכי אמיתי שיש 🙂

גלילה למעלה